Anket: Sırbistan Ulusal Finalinde Kazanan Kim Olacak?

 

Sırbistan Ulusal Finali Beovizija 2019‘un temsilcisi jüri ve halk oyları ile belirlenecek.

Ağustos ayının başında şarkı alımlarına başlayan Sırbistan Devlet Televizyonu RTS Pesma Evrovizije 2019‘a şarkı göndermek için son tarihi 1 Kasım 2018 olarak belirtmiş ardından ise tarihi 15 Kasım 2018 olarak uzatmıştı. Başvuruların sona ermesinin ardından kanaldan yapılan açıklamaya göre Pesma Evrovizije 2019 için RTS’ye 76 şarkı gönderildiği belirtildi. Kanalın katılım için koyduğu iki şart ise: şarkıların Sırpça olması ve şarkının Sırp vatandaşı biri tarafından seslendirilmesi.

Bu kriterlere uyan şarkılar arasında seçilen yarı finalist şarkılar geçtiğimiz günlerde ilan edilmişti. Peki finalist isimler kimler olabilir?

[poll id=”40″]

[poll id=”41″]

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir