Belçika’yı Temsil Edecek İsim Resmileşti: Eliot Vassamillet

 

Yapılan resmi açıklamaya göre bu sene Tel Aviv’de gerçekleştirilecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda Belçika’yı temsil edecek isim 18 yaşındaki Eliot Vassamillet oldu.

Belçika ulusal kanallarından biri olan BTBF’nin yaptığı açıklamada henüz 18 yaşında lise öğrencisi olan genç sanatçı sahnede Eliot adını kullanacak. Şarkının Şubat ayına kadar hazır olması bekleniyor ancak ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. Şarkının bestesini ise Pierre Dumoulin düzenleyecek. Pierre aynı zamanda 2017 yılında  Blanche için City Lights şarkısını bestelemişti ve ülkesine dördüncülük kazandırmıştı.

Dumoulin, “Eliot’un seçmelerdeki (O Ses Belçika) performansını gördüğümde, bir sanatçıda aradığım ekstra şeylerin -duyguları iletmek için gereken hassasiyetin ve vuruşların- Eliot’un sahip olduğunu hissettim” dedi.

Sizce Belçika bu sene başarılı bir sonuç elde ederek geçen seneki sonucunu unutturabilir mi?

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
24 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe