#Dora2019: Hırvatistan Ulusal Finali Yıllar Sonra Bu Gece Gerçekleşecek

 

Hırvatistan’ı 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek isim bu geceki Dora 2019 ile belirlencek. Geçmiş yıllarda birçok kez temsilcisini bu sistem ile belirleyen Hırvatlar, bu gece 20. bölümünü Marino Cvetkovic Spor Kompleksi’nde gerçekleştirmiş olacak.

16 sanatçının sahne alacağı büyük final TSİ 22.05’te başlayacak. Bu eğlenceli şov Mirko Fodor, Iva Šulentić ve Jelena Glišić üçlüsü tarafından sunulacak. Performanslar Bojan ve Danijela ikilisinin başlatacağı sahne performansları Manntra’nın performansıyla son bulacak. Gece sonunda kazanan isim 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkesi Hırvatistan’ı temsil edecek isim olacak.

Kazanan şarkı jüri ve halk oylamasıyla belirlenecek. Geçmiş yıllardan uygulanan ana dil zorunluluğu olmadığından bu gece sahnede Hırvatça, İngilizce ve Fransızca şarkılar olabilecek.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir