Eneda Tarifa, Türkvizyon’da Arnavutluk’u Temsil Edecek

credit: EBU
 

2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Arnavutluk’u temsil eden Eneda Tarifa bu yıl düzenlenecek 2018 Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Arnavutluk’u temsil edecek.

Daha önceki yazılarımızda aktardığımız gibi Türkvizyon Şarkı Yarışması 2 senelik aranın ardından bu sene yeniden yapılacak. Katılımcı haberleri gelmeye devam ederken temsilcisini en son açıklayan ülke Arnavutluk oldu.

Yarıfinalde 45 puanla 16.olup elenen Eneda, Türkvizyon ülkelerinden jüride Bulgaristan’dan 2, Sırbistan’dan 8, televotingte ise Makedonya’dan 12, Belçika’dan ise 2 puan almıştı.

Eneda’nın şarkısı ilerleyen günlerde açıklanacak aynı zamanda hem Eurovision’da hem de Türkvizyon’da yarışmış ilk sanatçı olacak. Bakalım nasıl bir sonuç elde edecek.

Eneda’nın Eurovision performansı;

Kaynak: Türkvizyon Resmi Sitesi

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken şöyle bir görmüştüm ve de Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğini biliyordum ama 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İzlemeye 2009 yılında başladım o gün bugündür devam ediyorum. Ev sahibi ülkeye gitmek, yıllardır televizyondan izlediğim etkinliği canlı takip etmek 2018 yılının getirmesini istediklerimden.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
24 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe