#ESC2019 : Jüri Oylarını Sunacak İsimler Belli Olmaya Başladı

 

2019 Eurovision Şarkı Yarışması’na dair bilgiler bir bir gün yüzüne çıkıyor. Gelen bilgilere göre jüri oylarını sunacak isimler de belli olmaya başladı. Bu isimler geçmiş senelerden aşina olsak da bazıları ile yeni tanışacağız.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre 2016 yılında yapılan değişikliğe modifiye geldi. Buna göre jüri oyları eskisi gibi ülkelere bağlanılarak alınacak akabinde halk oyları ise jüri oylamasında 26.sırada tamamlayan ülkeden jüri oylamasını kazanan ülkeye doğru sırasıyla açıklanacak. Böylelikle heyecan son ana kadar devam ettirilmiş olacak. Bu değişikliğe gidilmesinin en büyük etkeni geçen seneki İsveç’in sonucu oldu. Hatırlayacağınız üzere jüri oylamasında İsveç yüksek puan alarak yarışmayı kazanma yönünde heyecanlanmıştı. Ancak halk oylamasında elde ettiği düşük puanla yarışma oylamasında erken havlu atmıştı.

Bu sistemi anlatan bir video ESC Play adlı YouTube kullanıcısı tarafından 2016 yılına uyarlanmış. Gelin hep birlikte oyların yeni sunum şeklinin nasıl olacağına dair somut ipucunu izleyelim.

Jüri oylarını sunacak isimler ise belli olmaya başladı. Açıklanan ilk isimler şu şekilde:

Hollanda – Emma Wortelboer
İspanya – Nieves Álvarez
İsveç – Eric Saade (2011 ESC Temsilcisi)

 

Not: İsimler belli oldukça  haberimiz gücellenecektir.

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
24 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe