Eurovision’da Bir Devir Sona Eriyor!

 

Yıllar geçtikçe birçok konuda yeniliğe giden Avrupa Yayın Birliği, bu kez de basın üyelerini ilgilendiren ve onları üzecek bir yeniliği getiriyor. Her sene basın ve fan akreditasyon sahipleri için ayrılan ve piegon hole olarak adlandırılan kutucuklar bu seneden itibaren olmayacak.

Eurovision.tv de yapılan açıklama şu şekilde: “Sanatçılar, delegasyonlar ve basın arasındaki bilgi değişimini modernize etmek ve kolaylaştırmak amacıyla artık basın merkezinde kutuların açılmayacağına karar verildi. EBU, mümkün olan en az miktarda atık üreterek daha çevreci bir çevre yaratmaya kendini adamıştır ve önümüzdeki yıllarda ilk dijital yaklaşımı getireceğimiz için heyecanlıyız! Katılanların çoğunun bu geleneği özleyeceğini biliyoruz, ancak herkes için daha yeşil, daha hızlı ve modern bir yaklaşım getirileceğini umuyoruz.”

Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Özellikle bu yenilik koleksiyoncuları üzecektir. Katılımcı ülke delegasyonlarının temsilcileri tanıtmak için hazırladıkları promo sayılarında bir düşüş olacağı ön görülmekte.

Bizler de geçmişte sizler için her etkinlik sonunda promo sıralarına girip yapmış olduğumuz çekilişlerde dağıtmak için promoları topluyorduk. (2017 senesinde çekilmiş videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.)

Bakalım sizlerin şansına bu gelenek önümüzdeki senelerde nasıl işleyecek?

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
24 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe