Fransa Büyük Yarışma İle Geliyor!

 

Fransa yayıncısı France Télévisions kanalı France 2, Mayıs ayında duyurduğu ulusal finalin birkaç detayı sızdı.

Fransız medyasında geçen haberlerde ulusal finalin sunucusunun kim olacağı, nasıl ilerleyeceği, oylama sisteminin nasıl olacağı ve tarihleri hakkında bilgiler yer alıyor.

Geçen haberlere göre yarışma Ocak ayında gerçekleşecek. Sunucusu Garou olacak. 3 bölümden oluşacak şov iki yarı final bir final şeklinde düzenlenecek. 10 üzerinde katılımcı ile gerçekleşecek olan şovun yarı finalleri canlı olmayacak ve finalistler sadece jüri oyları ile belirlenecek. Final ise canlı olaraka gerçekleşecek ve oylamasında jürinin yanısıra halkoyu da etkili olacak.

Jüri koltuğunun biri şimdiden doldu gibi gözüküyor. 2016 yılında Fransa’yı temsil eden ve altıncılık getiren Amir, ismi henüz açıklanmamış ulusal finalde jüri olacak gibi.

Fransa uzun bir aradan sonra atağa geçti. Son 2 yıldır son yıllardaki en iyi derecelerini alan Fransa, en son 2014 yılında 3 şarkı ile ulusal final düzenlemiş ve sonuncu olmuştu.

About the author

Mehmet Taha Kadaş

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir