Helena Paparizou Got Married

 

According to Nöjesbladet Helena Paparizou has married secretly with Andreas Kapsalis in June…The Greek edition of OK! Magazine published details of the wedding earlier in the week but Helena Paparizou has not confirm yet.

Since 2012 October Helena is dating with a civil engineer Andreas Kapsalis then they have married in 2013 and there are many times where they have thought the probability of marriage in the near future. Helena and Andreas got married secretly in Sweden in the beginning of June.

Helena Paparizou has participated Eurovision Song Contest second times. First time was in 2001 with Antique. Their song “Die for you” has became third place with 147 points. After four years later she has tried as a solo and on 21 May 2005, Paparizou won the Eurovision Song Contest with 230 points; the first Greek win in its history.

About the author

admin

Sloganımızda da belirttiğimiz gibi klişe habercilikten kaçan bir sürü Eurovision fanı ve Eurovision’la yeni tanışan, bu yüzden de hangi habere inanacağını şaşıran bir sürü insan var. Ve kaçış yeri olma fikri, şu an sizin bu satırları okumanıza sebep oldu.
Türkiye odaklı ancak iki dilde yayın yapmaya hazırlanan bir siteyiz. Umarız takip ederken zevk alacağınız, en doğru ve kesin haberleri size ilk ulaştıran bir site oluruz.

Takımımız bölümünden ekibimizi tanıyabilir, mail adresimizden istediğiniz zaman kontağa geçebilir, kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Türkiye Eurovision piyasasında yeni bir soluk olmak dileğiyle, hepinizi çok seviyoruz!
ESCape Ekibi

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir