İşte Finlandiya’nın İlk Aday Şarkısı “Release Me”

 

Geçtiğimiz haftalarda Finlandiya televizyonu YLE Finlandiya’yı 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek olan ismin 43 yaşındaki şarkıcı Darude olduğunu ilan etmişti…

Hazırlayacağı üç şarkıyı 8, 15 ve 22 Şubat tarihlerinde yayınlayacak olan Darude’nin hangi şarkı ile Tel Aviv’de olacağı ise 2 Mart’ta yapılacak olan ulusal final ile belirlenecek.

Daruda ilk aday şarkısı olan “Release Me”yi bugün gerçekleştirdiği canlı yayının ardından Spotify ve Apple Music gibi platformlarda paylaştı. Şarkıyı buradan da dinleyebilirsiniz.

Bu benim için birçok yönden büyük bir zorluk, Finlandiya’yı temsil etmem istendiğinde ilk başta biraz korkmuş hissettim, ancak ülkeme hayır demem mümkün değildi! Bu inanılmaz deneyimin bir parçası olmaktan büyük bir onur ve pozitif beklentilerim var!

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir