Polonya’daki Sessizlik Sona Erdi – Tulia Polonya İçin Söyleyecek!

 

Kesintisiz olarak geçtiğimiz üç sene temsilcisini ulusal final ile belirleyen Polonya; bu sene ise iç seçim yoluyla belirledi. Yapılan resmi açıklamaya göre dört kişiden oluşan Tulia grubu Polonya’yı 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek isim olacak.

Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz ve Tulia Biczak isimlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan Tulia grubu geleneksel Doğu Avrupa tarzında eserler seslendiren ve  halk müziklerini modern müzik prodüksiyonuyla birleştiren bir gruptur. Geçtiğimiz sene bir araya gelen grup üyeleri, kariyerlerinin ilk yıllarında pek çok tanınmış sanatçı ile iş yapma olanağına ulaştı. Şarkıcılar, Opole’deki en eski ve en önemli Polonya Şarkı Festivali’nde üç ödül kazandılar ve ardından çok sayıda yaz festivaline katıldılar. En önemli başarıları ise 2018’in sonunda çıkan ilk albümleri için platin ödül almaları oldu.

Eurovision için hazırlayacakları şarkı daha ileri bir tarihte ilan edilecek.

Sizce birinci yarı finalde yarışacak olan Tulia grubu finale yükselme başarısını gösterebilecek mi?

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir