Ruslana: “Masrafları kendi cebimden karşıladım. Mağdurum.”

 

2004 yılında İstanbul’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Wild Dances” şarkısı ile Ukrayna’ya ilk birinciliğini getiren Ruslana bu Eurovision Şarkı Yarışması’nda konuk sanatçı olarak ara şovda sahne aldı…

Ruslana’nın yeni şarkısını özel bir gösteriyle tanıtması bir yana konuşulan şeylerden biri sahne alması için kaç para aldığı olduğu. İddialara göre Ruslana gecede sahne almak için 400000 grivna  (14000 euro) ücret almış. Ancak sanatçı bu iddialara açıklık getirdi:

Bugüne kadar bize bir ödeme yapılmadı. Şarkının kaydından şova, kıyafetlerden dansçılara her şeyin parasını kendi cebimizden verdik. Henüz bize bir ödeme yapılmadı. Şunu belirteyim  bahsi geçen 400000 grivna bizim harcadığımız paranın ancak üçte biri! Gerçekten mağdur edildik.

Ruslana 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’na “It’s Magical” şarkısı ile konuk olmuştu:

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016 ve 2017 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir