TAYANNA’dan #Vidbir2019 İçin Yeşil Işık

 

Eurovision’da artık Ukraynaca bir şarkı olmalı!! 

2017 yılında Max Barkish için söz ve bestesini hazırladığı “I Love You” adlı şarkı ile yarışıp 3.olan, geçtiğimiz sene ise “Lelia” adlı şarkısı ile jüride 1.olmasına rağmen halk oylamasında kaybeden TAYANNA, yarışmadan sonra bir daha Vidbir’e katılmayacağını bunun sebebinin ise Verka Serducka olarak tanıdığımız jüri üyelerinden Andriy Danilko’nun yorumları olduğunu açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise Lviv’de verdiği konser sonrasında ise Vidbir 2019 hakkında açıklamalar yaptı. İşte açıklamadan satır başları:

“Bazı nedenlerden ötürü, sanatçılarımız Ukraynaca bir şarkıyla bir yarışmaya katılmaktan korkuyorlar. Neden diğer ülkeler kendi dillerinde şarkı söylüyorlarken biz de bunu yapmıyoruz. Belki de ülkemiz için en önemli katkı, Ukraynaca bir şarkı ile Eurovision’da Ukrayna’yı temsil etmek olacaktır. Bunun için elimden geleni yapacağım. “

About the author

Cevat ASLAN

Eurovision ile 2003 yılında büyük coşkuya şahit olarak tanıştım. Eurovision adeta benim yaşam felsefem haline geldi. Eurovision hayalimi Ukrayna'da ekip adına görev alarak gerçekleştirdim.

1 Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
24 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe