1. Yarı Final Açılış Şovunun Tüm Detayları

 

 

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi bu akşam birinci yarı finalin jüri finali gerçekleşecek, o yüzden sanatçılar şu sıralar kıyafet provalarını gerçekleştiriyorlar. Sizlere bizim de katıldığımız provanın açılış gösterisinden notlar paylaşacağız.

Yarı finale Globen Arena’nın görüntüsüyle başlıyoruz. Sonra Mans Melodifestivalen 2016’daki şovunu tekrarlıyor ve çocuklarla birlikte Heroes’u söylüyor. Aslında şarkının başında yalnızca bir sarışın çocuk var. Şarkının ortasında arkadaki duvar gibi platform kırılıp içerisinden diğer çocuklar da şova dâhil oluyor. Şarkı ise “Let’s come together” şeklinde değiştiriliyor.

Açılış şovunun ardından karahindiba temalı postcard başlıyor. Karahindibaha üflendikten sonra etrafa saçılan zerrecikleri farklı ülkelere saçılıyor. Bu sırada ülke bayraklarını görüyoruz. En sonunda ise yeniden Globen’a dönülüyor ve Globen karahindibaha dönüyor.

Petra ve Mans anons edilerek sahnenin sağ ve sol tarafından gelip ortada buluşuyor.  Mans’un üzerine smokin Petra’da ise uzun kollu derin yırtmaçlı uzun bir elbise var.

Mans Almanca olarak geçen yılın ev sahibi Avusturya’ya teşekkür ediyor. Welcome Europe demelerinin ardından “Europe” grubun “Final Countdown” şarkısı çalıyor.

Bu arada Mans Fransızca anons yapıyor.

 

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
54 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe