Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi bu akşam birinci yarı finalin jüri finali gerçekleşecek, o yüzden sanatçılar şu sıralar kıyafet provalarını gerçekleştiriyorlar. Sizlere bizim de katıldığımız provanın açılış gösterisinden notlar paylaşacağız.

Yarı finale Globen Arena’nın görüntüsüyle başlıyoruz. Sonra Mans Melodifestivalen 2016’daki şovunu tekrarlıyor ve çocuklarla birlikte Heroes’u söylüyor. Aslında şarkının başında yalnızca bir sarışın çocuk var. Şarkının ortasında arkadaki duvar gibi platform kırılıp içerisinden diğer çocuklar da şova dâhil oluyor. Şarkı ise “Let’s come together” şeklinde değiştiriliyor.

Açılış şovunun ardından karahindiba temalı postcard başlıyor. Karahindibaha üflendikten sonra etrafa saçılan zerrecikleri farklı ülkelere saçılıyor. Bu sırada ülke bayraklarını görüyoruz. En sonunda ise yeniden Globen’a dönülüyor ve Globen karahindibaha dönüyor.

Petra ve Mans anons edilerek sahnenin sağ ve sol tarafından gelip ortada buluşuyor.  Mans’un üzerine smokin Petra’da ise uzun kollu derin yırtmaçlı uzun bir elbise var.

Mans Almanca olarak geçen yılın ev sahibi Avusturya’ya teşekkür ediyor. Welcome Europe demelerinin ardından “Europe” grubun “Final Countdown” şarkısı çalıyor.

Bu arada Mans Fransızca anons yapıyor.