2017 Eurovision Şarkı Yarışması Birinci Yarı Finali Bu Gece!

 

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleşecek 62. Eurovision Şarkı Yarışması finalistlerinden onu belirlenecek olan birinci yarı final bu akşam saat 22.00’da gerçekleşecek.  Oleksandr Skiçko0, Volodymyr Ostapçuk ve Timur Miroşniçenko’nun sunacağı gecede on sekiz ülke sahne alacak. 

Gece Spinning şarkısını söyleyecek olan MONATIK adlı Ukraynalı sanatçı tarafından açılacak ayrıca geçen senenin Eurovision zaferini elde eden Jamala ise gecede iki farklı şarkı seslendirecek. Bu gece jüri ve halk oylamasının toplamında en yüksek puana ulaşacak on yarışmacı Cumartesi günü yapılacak büyük finalde tekrardan sahne alma şansını elde edecek. Bu gece televizyonları başında olacak izleyicilerin vereceği oylar halk oyu olarak bilinirken, jüri oyları ise dün gece gerçekleşen jüri finalinde verildi.

Gecede sahne alacak ülkeler şu şekilde:

 1. İsveç
 2. Gürcistan
 3. Avustralya
 4. Arnavutluk
 5. Belçika
 6. Karadağ
 7. Finlandiya
 8. Azerbaycan
 9. Portekiz
 10. Yunanistan
 11. Polonya
 12. Moldova
 13. İzlanda
 14. Çek Cumhuriyeti
 15.  Kıbrıs
 16. Ermenistan
 17. Slovenya
 18. Letonya

Türkiye’de yayınlanmayacak olan yarışmayı nereden izlebileceğinize dair tavsiyelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir