2017 Eurovision Şarkı Yarışması İkinci Yarı Finali Bu Gece!

 

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleşecek 62. Eurovision Şarkı Yarışması finalistlerinden diğer on finalistin belirleneceği ikinci yarı final bu akşam saat 22.00’da gerçekleşecek.  Oleksandr Skiçko0, Volodymyr Ostapçuk ve Timur Miroşniçenko üçlüsün sunacağı gecede on sekiz ülke sahne alacak. 

Gece sunucuların ön planda olduğu ve Ukrayna kültürü motifleriyle süslü bir şovla başlayacak. Gecede bir diğer ara şovda ise dans gösterisi sergilenecek. Bu gece jüri ve halk oylamasının toplamında en yüksek puana ulaşacak on yarışmacı Cumartesi günü yapılacak büyük finalde tekrardan sahne alma şansını elde edecek. Bu gece televizyonları başında olacak izleyicilerin vereceği oylar halk oyu olarak bilinirken, jüri oyları ise dün gece gerçekleşen jüri finalinde verildi.

Gecede sahne alacak ülkeler şu şekilde:

 1. Sırbistan
 2. Avusturya
 3. Makedonya
 4. Malta
 5. Romanya
 6. Hollanda
 7. Macaristan
 8. Danimarka
 9. İrlanda
 10. San Marino
 11. Hırvatistan
 12. Norveç
 13. İsviçre
 14. Beyaz Rusya
 15. Bulgaristan
 16. Litvanya
 17. Estonya
 18. İsrail

Türkiye’de yayınlanmayacak olan yarışmayı nereden izlebileceğinize dair tavsiyelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir