Eurovision Şarkı Yarışması’nın olmazsa olmazlarından birisi de geceye konuk olan sanatçıların birbirinden görkemli sahne performanslarıdır. Geçtiğimiz sene İsveç ev sahipliğinde gerçekleşen yarışmada dünyaca ünlü star Justin Timberlake sahne almış ve performansıyla geceye renk katmıştı.

Geçen sene dünyaca ünlü bir starın Eurovision sahnesinde yer alması bu sene gerçekleşecek yarışma için Eurovision fanlarının umutlarını arttırmıştı. Ama herkesin bildiği bir gerçek var ki bu seneki yarışma Ukrayna ev sahipliğinde yapılıyor ve maddi imkanlar oldukça kısıtlı. Gelen son haberler ise tüm soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Bu sene sahnede ONUKA, Jamala ve Ruslana yer alacak.

ONUKA müzik grubu 2013 yılında kurulan ve geleneksel müzik aletlerini elektronik tarza uyarlayan bir ekip. Grup sadece Ukrayna’da değil aynı zamanda ülke sınırları dışında da tanınmaya başladı.  Eurovision için ekip her şeyin yeni olacağı özel bir performans hazırlayacak.

Gecede sahne alacak bir diğer isim geçen sene yarışmayı 1944 adlı şarkısıyla kazanan Jamala olacak. Jamala aynı zamanda yarı finalde de boy gösterecek ve bu gecelerde iki şarkısını seslendirecek. Christer Bjorkman’a göre, Ruslana da gösterinin finalinde sahne alacak.

Bjorkman: “Gelenekleri ve moderniteyi birleştiren bu tür gösterileri göstermek istiyoruz” dedi.