3 Yıl İçinde Bir Galibiyet Daha İstiyor!

WIEN 20150524 Måns Zelmerlöw vinner Eurovision Song Contest 2015 med bidraget Heroes. Måns firar vinsten med champagne på hotellet. Här tillsammans med Christer Björkman. Foto: Jessica Gow / TT / Kod 10070
 

Fransa ulusal finali Destination Eurovision için Fransa’da bulunan İsveç Delegasyon Başkanı Christer Björkman Fransız yerel haber sayfası Tele-Loisirs’e bir röportaj verdi. Ropörtajda Eurovision’un İsveç için öneminden bahsetti.

Röportajda Fransa ulusal finali hakkında oldukça geniş övgülere yer veren Björkman 2021’e kadar bir birincilik daha istediğini belirtti. Röportajda ayrıca şunları da söyledi:

Eurovision’u kazanmak için, benzersiz bir sanatçı ve şarkıyla arasındaki mükemmel birleşim ile elde etmeliyiz, sahne alanından bahsetmiyorum. Her sene çok iyi şarkımız olsa da böyle bir elmas bulmak çok nadirdir. Bana göre Top 10’u hedeflemek daha gerçekçi görünüyor. Fransa’nın da hedeflemesi gereken bu.

Totalde en çok birinciliği olan ikinci ülke olan İsveç son yıllarda ise 2 kez yarışmanın altına imza attı. Onun dışındaki diğer dereceleri ise hep ilk beşde. Genel olarak sebebi ise en çok takip edilen Melodifestivalen olarak gösteriliyor. Sadece 2010 yılında finale çıkamadı.

About the author

Mehmet Taha Kadaş

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir