Bu sene ulusal finaller tarihine geri dönenler yılı olarak yazılacak. Daha önce size verdiğimiz bir çok yeni geri dönüş haberine bir yenisi daha ekleniyor. ‘A Dal’ ismiyle bilinen Macaristan ulusal finali katılımcıları bugün itibariyle açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre seçim formatında geçen senelerde uygulanan sistem devam ettirilecek. Otuz yarışmacı üç ayrı çeyrek final grubuna ayrılacak ve bu her çeyrek final grubundan en başarılı olan altışar isim yarı finale yükselecek. Yarı finalde yarışmaya hak kazanan 18 isim bu defa dokuzar sanatçıdan iki gruba ayrılacak ve bu defa gruplarda en başarılı olan dörder sanatçıdan 8 kişilik bir final grubu oluşturulacak.

İşte katılımcıların tam listesi: 

Benji – Karcok
Berkes Olivér – Ecstasy
Calidora – Glory
Csondor Kata – Create
Fedor KYRA – Got To Be A Day
Garay Anna feat Kása Júlia – Jártam
Henderson Dávid – White Shadows
Jetlag – Keresem a bajt
Kállay Saunders Band – 17
Kanizsa Georgina – Fall Like Rain
Leander Kills – Élet
Mrs Columbo – Frozen King
Mujahid Zoltán – On My Own
Muri Enikő – Jericho
Pál Benjámin – Father’s Eyes
Pápai Joci – Be kell csuknod a szemed
Peet Project – Kill Your Monster
Peter Kovary & The Royal Rebels – It’s A Riot
Radics Gigi – See It Through
Roma Soul – Nyitva a ház
Sapszon Orsi – Hunyd le a szemed
Singh Viki – Rain
Soulwave – Kalandor
Spoon 21 – Deák
Szabó Ádám – Together
Szabyest – Szerelem kell
The Couple – Vége van
The Wings – Mint a hurrikán
Tóth Andi – I’ve Got A Fire
Totova and Freddie Shuman feat Lotfi Begi – Hosszú idők

Bu isimler arasında daha önce ulusal finalde yarışmış çok sayıda bir isim var ancak bir tanesi daha evvel zafere ulaşmış ve ülkesini Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmişti: Kállay Saunders. 2014 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkesini Running adlı şarkıyla temsil eden başarılı sanatçı final gecesi yarışmayı 5. sırada tamamlamıştı. Ancak bu yarışmayı  her fırsatta kazanmak istediğini dile getiren  Kállay sadece iki yıl sonra bu sefer farklı bir formatta ulusal finalde yer aldı. Kállay Saunders Band adlı müzik grubunu oluşturan sanatçı geçtiğimiz sene ulusal finali 3. sırada tamamlamıştı. Grup bu sene şansını 17 adlı şarkıyla deneyecek.