Abdi İpekçi Spor Salonu Yıkılıyor!

 

Ülkemiz 2003 yılında Letonya’nın başkenti Riga’da Sertab Erener’in “Everyway that I can” şarkısı ile aldığı başarının ardından 2004 Eurovision Şarkı Yarışması‘na ev sahipliği yapma hakkını elde etti…

1975 yılından bu yana Eurovision Şarkı Yarışması‘nda olan Türkiye yıllar sonra gelen galibiyetin ardından tarihinde ilk defa Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapmış oldu.

Ancak ev sahipliği öncesi en çok tartışılan şeylerden biri yarışmanın nerede yapılacağı idi. Farklı mekan ve şehirlerin öne çıkmasının ardından yapılan müzakere sonucu 2004 Eurovision Şarkı Yarışması‘na Abdi İpekçi Spor Salonu ev sahipliği yaptı.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Eurovision Şarkı Yarışması gibi çok sayıda önemli organizasyona ev sahipliği yapan Abdi İpekçi Spor Salonu‘nun yıkılarak yerine bir tesis yapılacağını, açıklamayla duyurdu ve şunları söyledi:

“Abdi İpekçi Spor Salonu’nun tahliye ve yıkım işlemleri başladı. Burası, basketbol ailesine unutulmaz hatıralarla dolu 30 yıla yakın bir süre hizmet verdi. Ümit ediyorum, yerini alacak bu yeni ve modern Basketbol Gelişim Merkezi’nde de nice unutulmaz hatıralarla kucaklaşırız.”

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir