ABOUT US/HAKKIMIZDA

Ne Yapıyoruz?

2014 Eylül ayında kurulan ESCape News bir Eurovision Şarkı Yarışması haber portalıdır. Yıl boyunca Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili en güncel ve detaylı haberlerin yanında yarışma üzerine araştırma yazılarını bulabileceğiniz gönüllülük esasına dayalı, kar amacı gütmeyen ve bağımsız bir sayfadır.

2014 yılından bu yana yayında olan ESCape News bir masa başı haber sayfası değildir. O yıldan bu yana ESCape News ekibi Avrupa Yayın Birliği tarafından akreditelendirilerek yarışmanın yapıldığı şehirlere giderek Eurovision’u yerinden takip etmiş ve an an yaşananları takipçileriyle paylaşmıştır.

Ağırlıklı olarak Türkçe içerikler bulunan ESCape News’te İngilizce ve Almanca içeriklerde bulunmaktadır.

ESCape News 2017 yılından bu yana Eurovision Şarkı Yarışması‘nın en önemli fan kulüplerinden biri olan INFE Network üyesidir. Ayrıca INFE Germany temsilcisidir.

Sayfamızdan Eurovision Şarkı Yarışması için akreditelendirilerek yarışmayı yerinden aktaran isimler:

 • 2014/Kopenhag: Ahmet K.
 • 2015/Viyana: Ahmet K., Tolgahan T.
 • 2016/Stockholm: Ahmet K., Özge D., Emin K.
 • 2017/Kiev: Ahmet K., Adem Ö., Ebru B., Tuğçe F., Cevat A.
 • 2018/Lizbon: Ahmet K., Enes E., Cansu K., Ebru B.
 • 2019/Tel Aviv: Ahmet K., Cevat A., Cihan Y.
 • 2020/Rotterdam
 • 2021/Rotterdam: Ahmet K. (Online Press Center), Ebru B. (Online Press Center)
 • 2022/Torino: Ebru B.
 • 2023/Liverpool: 

Misyonumuz

 • Sezonluk haber değil 365 gün haber yapmak,
 • Yarışmayı yerinden takip ederek tüm heyecanı ve arka planda yaşanan her şeyi takipçilerimizle paylaşmak,
 • Eurovision gündeminde ne varsa onu en hızlı biçimde okuyucu ile buluşturmak,
 • Türkiye’de Eurovision Şarkı Yarışması‘na olan ilgiyi ve desteği güncel tutabilmek.

“Welcome to our web site!”

Why ESCape News?

As we pointed out in our moto, there are a lot of Eurovision fans and people who came across Eurovision news, who are ‘running away from ordinary reporting’ and who are confused about which news they can trust. The idea of a place where one can escape from these circumstances is the reason why you are reading these lines.

We are the site focused primarily on Turkey, but our aim is to post news in two languages. We hope you will find amusement here and that you will seek to hear the latest and most  ccurate news from us.

You can acquire information from our team at any time. You can contact us via email and ask about anything.

We hope to become a new breath among Turkish Eurovision websites. We love you all!

ESCape Team


“Sayfamıza hoş geldiniz!”

Neden ESCape News?

Sloganımızda da belirttiğimiz gibi klişe habercilikten kaçan bir sürü Eurovision fanı ve Eurovision’la yeni tanışan, bu yüzden de hangi habere inanacağını şaşıran bir sürü insan var. Ve kaçış yeri olma fikri, şu an sizin bu satırları okumanıza sebep oldu.

Türkiye odaklı ancak iki dilde yayın yapmaya hazırlanan bir siteyiz. Umarız takip ederken zevk alacağınız, en doğru ve kesin haberleri size ilk ulaştıran bir site oluruz.

Takımımız bölümünden ekibimizi tanıyabilir, mail adresimizden istediğiniz zaman kontağa geçebilir, kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Türkiye Eurovision piyasasında yeni bir soluk olmak dileğiyle, hepinizi çok seviyoruz!

ESCape Ekibi

Logomuz hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ekibimiz/Our Team

Ahmet

Editor in Chief (Genel Yayın Yönetmeni) & Kurucu (Founder)

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Enes

Editor (Editör) & Founder (Kurucu)

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken denk gelmiştim ve tek bildiğim Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğiydi. 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İlgimi çekmeye 2009 yılında başladım diyebilirim o gün bugündür takip ediyorum. Lizbon 2018'de yer almak kesinlikle bir hayalimin gerçekleşmesiydi, önümüzdeki yıllarda devam edeceğine inanıyorum.

Taha

Editor (Editör)

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Cansu

Editor (Editör)

?M.Sc Surgical Nursing, ?Istanbul, Turkey, Hela världen är min! ????

Ebru

Editor (Editör)

Benim Eurovision sevdam 2003 yılında Sertab Erener'in zaferiyle başladı. O seneden sonra Eurovision Şarkı Yarışmasını her sene heyecanla iple çekmeye başladım. Yarışma 365 gün boyunca hayatımda, asla bitmeyen bir tutkum oldu. Bu çocukluk hayalimi 2017'de Kiev'de gerçekleştirdim. Beraber nice Eurovisionlu yıllara!