ABU TV Şarkı Festivali 2018: Bizi Temsil Edecek Şarkı Açıklandı “Kimin Umurunda”

 

ABU TV Şarkı Festivali’nin 7.si 2 Ekim’de Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta gerçekleştirilecek.

TRT, ülkemizi temsil etmesi için Güliz Ayla ve Bahadır Tatlıöz’ü seçti. 2 ünlü şarkıcı bayrağımızı 3.kez katıldığımız festivalde dalgalandıracak. Bu sene festivale 14 ülke katılım sağlayacak.

Türkiye’yi daha önce 2014’te maNga, (performansı izleyin) ve ev sahibi olduğumuz 2015’te Murat Dalkılıç temsil etmişti. (performansı izleyin ) o seneki yarışmayı buradan izleyebilirsiniz. Türkiye 2016 ve 2017’de yarışmaya katılmamıştı. Adı üstünde bu bir festival, yarışma değil dolayısıyla temsilciler şarkılarını seslendiriyor ancak oylama yapılmıyor. Güliz Ayla’nın en çok dinlenen şarkıları 142 milyon ile  Olmazsan Olmaz ve 88 milyon ile Bahsetmem Lazım.

Bahadir Tatlıöz’ün ise YouTube üzerinden en çok dinlenen/izlenen şarkısı ve klibi 113 milyon ile Takvim.

Şarkıcıların şarkıları Metin Özülkü tarafından yazıldı ve bestelendi. İkili sahnede “Kimin Umurunda” adlı şarkıyı seslendirecek.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir