Melodifestivalen 2018 için katılımcılar geçtiğimiz gün açıklandı. 28 katılımcının yer aldığı İsveç’in ulusal final elemesi olan Melodifestivalen’de bu sene çok beklendiği halde Alcazar’ın ismi yer almadı.

Melodifestivalen katılımcılarının açıklanmasından sadece birkaç gün önce Alcazar grubu üyelerinden Lina Hedlund ve Tess Merkel Solomons Instagram hesaplarından bir video paylaşmıştı.

“Salı günü, Alcazar için neler olacağını göreceksiniz. Bizimle kalın”

Herkes Alcazar’ın Melodifestivalen’e katılacağının kesinleştiğini düşünse de Salı günü gerçeğin öyle olmadığı anlaşıldı.

Kimi söylentiler ipucu verdiği için Alcazar’ın Melodifestivalen listesinden çıkarıldığı yönünde olsa da, işin gerçeğini Alcazar grubunun tek erkek solisti Andreas Lundstedt Instagram gönderisinde bir takipçisinin Melodifestivalen’e katılamamasıyla alakalı soru sorması üzerine şu şekilde cevap verdi.

“Hayır, en iyi dans şarkısını gönderdiğimiz için hayır demeyi tercih ettiler. Şarkıyı duyduklarında bu sefer kazanmamız için büyük şansımız olduğunu farkettiler. (Şarkı Linnea ve Joy Deb tarafından yazıldı.) Tahmin ediyorum Christer Björkman’ın ve SVT’nin kimin kazanacağı ile alakalı başka planları var. Ne olacağını gerçekten merak ediyorum.”

Aynı gönderide başka bir yorumda ise;

“Elbette hayatta kalmaya devam edeceğiz. Alcazar gelecek sene 20. yılını kutlayacak. Bunu dört gözle beklemek çok eğlenceli olacak”

Siz Alcazar’ın Melfest’e katılamaması hakkında neler düşünüyorsunuz?