Aleksandr Panayotov: “Eurovision’a katılmam olanak dışı*”

 

Şarkı ve temsilcinin açıklanma tarihinde sona gelindiği şu günlerde sesi soluğu çıkmayan ülkelerden biri Rusya…

Bu yıl yarışmayı protesto etmesi beklenirken katılacağını açıklanmış ardından “kara liste” krizi ortaya çıkmıştı. Sonrasında ise Rus TV’sinin elindeki bir listeden söz edilmişti. Bu listede adı geçenlerden biri olan Aleksandr Panayotov son noktayı koydu:

Eurovision? Eurovision planım yok. Herkesin bana layık görmesinden mutluyum ancak Eurovision’a katılma gibi bir düşüncem yok. Dedikodular almış başını yürümüş ancak gerçekten böyle bir şey söz konusu değil. Daha önce Eurovision Şarkı Yarışması için başvurmuşluğum var. Ancak bu yıl başvurmadım. Evimde oturup yarışmayı oradan izleyeceğim. Ayrıca bildiğiniz gibi Ukrayna ile aramızda tuhaf şeyler oluyor. Bence yarışmanın daha tarafsız bir ülke ya da şehre taşınması gerekli. Örneğin Londra gibi. Aksi durumda ise bence boykot edilmeli.

*Haberin başlığı 1980 yılındaki Eurovision temsilcimiz Ajda Pekkan’ın 1979 yılında verdiği bir röportajdan esinlenilmiştir 🙂 Habere buradan ulaşabilirsiniz.

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir