Gün geçmiyor ki şarkı benzerliğinden dolayı bir ülkenin daha başı ağrımasın… Açıklandığı tarihten itibaren melodisi ile David Guetta ve Sia imzalı Titanium şarkısına benzetilen Almanya’nın şarkısı Perfect Life için bugün yeni bir iddia ortaya atıldı.

İddianın sahibi Sırp pop sanatçısı Aleksandra Kovač ve iddiası ise girişte söylediğimiz gibi intihal. Bundan üç yıl önce Felix Maxim Eller yönetmenliğinde tamamlanan ve Alman yapımı bir film olan Young and Wild için Sırp sanatçı aynı isimli şarkısını yapmış ve yayınlamıştı.

Filmin yönetmeni Almanya’nın 2017 Eurovision Şarkısı’nı dinleyerek şarkıların benzerliğini farkedince Aleksandra Kovač’a durumu bildiriyor ve şarkıcının eserinden esinlenildiğini söylüyor. Fakat Aleksandra aynı şekilde düşünmüyor, ona göre bu esinlenme değil çalma!

Şarkının intihal olduğunu kanıtlarlarsa, Almanya’nın Büyük 5’in üyesi olmasına rağmen 2017 Eurovision Şarkı yarışması için seçtiği şarkısının derhal diskalifiye edilmesi anlamına gelir. Tabi diğer kural ihlallerinin üstü kapatıldığı gibi kapatılmaz ve iddialar gerekli mercilerce incelenmezse…

 

Kaynak: ESC United