Alekseev Şarkısının Eurovision Versiyonunu Belirledi

 

Bu sene Belarus ulusal finalinde birinci olarak Belarus’u 63. Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmeye hak kazanan Alekseev şarkısı Forever’ın Eurovision versiyonunu tamamladı. Şarkısının birçok farklı versiyonunu hazırlayan sanatçı böylelikle sahnede seslendirecek olan halini belirlemiş oldu.

Peki Alekseev Neden Bu Kadar Değişiklik Yapıyor?

EBU geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, orijinal versiyonunun 1 Eylül’den önce paylaşılmasına rağmen Alekseev’in Lizbon’da “Forever” şarkısını söylemesine izin verdiğini açıkladı. Yarışma kurallarını ihlal ettiğinin farkında olan Alekseev ulusal final için şarkısında kritik yenilikler yapmıştı ve birçok kişinin beğenisini kaybetmişti. EBU’dan izni kapan Alekseev’in Mayıs ayında şarkısının orijinal versiyonunu söylemesi bekleniyordu ancak çok açıklanan şarkısında bir önceki açıkladığı versiyonda olduğu gibi kritik değişiklikler var.

Sizce bu versiyon ile kaybettiği beğenileri geri kazanabilecek mi?

Not: Şarkı sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmış olsa da resmi olarak henüz onaylanmadı.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir