Almanya #Eurovision2017 Temsilcisini Seçti

 

Almanya bu gece düzenleyici “Eurovision Song Contest – Unser Song 2017″ ile birlikte ülkeyi Kiev’de temsil edecek olan şarkıya ve temsilciye karar verdi…

5 adayın kıyasıya yarıştığı 4 roundun sonunda kazanan Levina oldu. Levina bu yıl “Perfect Life” ile Almanya’yı temsil edecek.

Gecede adaylar ve seslendirdikleri şarkılar şu şekildeydi:

Axel Feige, “Wildfire” ve “Perfect Life”.
Felicia Lu, “Wildfire” ve “Perfect Life”.
Helene Nissen, “Wildfire” ve “Perfect Life”.
Levina, “Wildfire” ve “Perfect Life”.
Yosefin, “Wildfire” ve “Perfect Life”.

Yarışma 4 aşamadan oluştu:

Round 1: Her aday kendi istediği bir şarkıyı coveralayacak. Sonrasında ise izleyici oylarıyla bu 5 aday içinden 3’ü seçilerek 2. rounda geçilecek.
Round 2: Seçilen 3 aday Eurovision için hazırlanan birinci şarkıyı farklı versiyonlarda söyleyecek. Yine izleyici oylarıyla ikisi seçilerek 3. rounda geçilecek.
Round 3: Sonrasında 2 aday Eurovision için hazırlanan iki şarkıyı söyleyecek. Ardından 2. ve 3. round oylarıyla bir puan oluşturulacak.
Round 4: Son etapta ise iki performans ile temsilci karar verildikten sonra Almanya’yı Kiev’de temsil edecek olan şarkıya karar verilecek.

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir