Günün erken saatlerinde Alman ulusal kanalı tarafından yapılan duyuruya göre daha önce beş kişilik ulusal final yarışmacıları arasında gösterilen Wilhelm “Sadi” Richter yerine Yosefin Buohler sahne alacak.

Ulusal kanalın bugünkü ilgili haberinde 19 yaşındaki sanatçının kişisel problemleri nedeniyle yarışmada olamayacağı ve bu yüzden “Sadi” Richter yerine Yosefin Buohler’in ulusal finalde yarışacağı bildirildi. Genç şarkıcının yarışmadan çekilmesine neden olan konu geçmişte çıktığı mahkeme hakkında çıkan haberler oldu. Daha sonra sosyal medya üzerinden açıklama yapan Sadi bu şartlar altında 9 Şubat’ta Köln’de yapılacak olan ulusal finalde yarışamayacağını duyurdu.

Sadi’nin yerine ulusal finalde yarışacak olan Yosefin Buohler, 21 yaşında ve Köln doğumlu. Oyunculuk eğitimi alan Yosefin müzisyen bir ailenin çocukları. Küçük yaşından itibaren yetenek yarışmalarında boy gösteren Yesofin henüz 13 yaşında Das Supertalent adlı yarışmanın finaline kalmayı başarabildi. Ayrıca  Campus 4us adıyla bilinen proje kapsamında The Ten Commandments müzikali vasıtasıyla Almanya’yı turladı. Bugün ise Almanya ulusal finali için Sadi’nin yarışmadan çekilmesiyle kendisine şans doğdu.

Bu seneki adıyla Eurovision Song Contest – Unser Song 2017, Almanya ulusal finali 9 Şubat 2017 tarihinde Köln’de gerçekleşecek. Gecede sahne alacak beş isim 2000 başvuru arasında profesyonel isimlerce en başarılı görülmüş sanatçılar olacak.  Ulusal final kazananı sadece halk oylaması ile belirlenecek olsa da Tim Bendzko, Florian Silbereisen ve  Lena jüri koltuğundan oturacak ve aşağıdaki listede yer alan sanatçının performanslarının ardından yorumlarıyla gecede aktif rol oynacaklar.