Almanya: Xavier Naidoo ‘un Türk Sevgisi

 

Bugün güne çok ama çok hızlu başladık. Hollanda, Karadağ, Ermenistan ve Kıbrıs ‘ın ardından Almanya ‘da Eurovision 2016 için seçimini yaptı ve Xavier Naidoo ‘nun temsil edeceğini duyurdu…Sabahın erken saatlerinde gelen açıklama şahsen bende soğuk duş etkisi yarattı. Daha önce yazdığımız gibi Almanya ‘nın bu yıl delegasyon başkanı değişmiş ve yeni bir sistemin peşinde olduğunu belirtmişti. Bunun için ilk adımın “Club Concert” etabının ulusal finalden kaldırılacağından bahsetmişti. Ancak buna gerek kalmadı. Almanya iç seçimle Xavier Naidoo ‘ yu seçti (Helena Fischer ‘i bekliyorduk biz…).

1970 doğumlu şarkıcının seslendireceği şarkı 17 Şubat ‘ta “Unser Song für Xavier” ile kesinlik kazanacak. Programda 6 tane şarkı seslendirecek olan Xavier Naidoo ‘nun Almanya ‘yı temsil edeceği şarkı bu 6 eser arasından televoting ile seçilecek. Programa müzik alanında uzman katılarak Xavier Naidoo ile fikirlerini paylaşacak. Bu isimlerden biri Almanya ‘ya 2010 yılında birincilik kazandıran Lena.

Xavier Naidoo ‘un Türk Sevgisi:

Almanya ‘daki Türk sanatçılarla ortak projelerde yer alan Xavier Naidoo ‘un anne ve babası Güney ‘dan. Babası yarı Hintli yarı Alman; annesi ise Güney Afrikalı ve İrlandalı kökenli.

Xavier Naidoo ‘un Almanya ‘da birlikte projelerde yer aldığı Türkler:

Rafet El Roman:

Zaman zaman Almanya ‘da konser veren Rafet El Roman ‘ın yolu Almanya ‘nın en sevilen şarkıcılarından Xavier Naidoo ile yolu bir konserinde kesişmiş. Xavier Naidoo, Rafet El Roman ‘ın “Yalancı Şahidim” şarkısını seslendirerek ona büyük bir jest yapmış.

 

Kool Savas:

Xavier Naidoo 2012 yılında Kool Savas ile birlikte “Xavas” ismiyle bir grup kurdu ve 2012 yılında Bundesvision Song Contest ‘e katıldı “Schau nicht mehr zurück” ile birinci oldu (Almanya ‘nın 16 eyaleti arasında yapılan formatı eurovision Şarkı Yarışması ile aynı şarkı yarışması. Fikir babası Stefen Raab ‘tır).

Kool Savas (Asıl adı: Savaş Yurderi) 1975 Almanya/Aachen doğumlu Almanca rap, hip-hop sanatçısıdır. Kool Savas ‘ın babası Çorumlu annesi ise Almandır.

Bonus: Bülent Ceylan

Bülent Ceylan Türk asıllı Almanya ‘nın en önemli komedyenlerinden. Xavier 18.12.2015 saat 20:15 ‘te Bülent Ceylan ‘ın “Comedy Türk” isimli programına konuk olacak.

12189847_793292264131085_7148418156176940040_n.jpg

 

 

About the author

admin

Sloganımızda da belirttiğimiz gibi klişe habercilikten kaçan bir sürü Eurovision fanı ve Eurovision’la yeni tanışan, bu yüzden de hangi habere inanacağını şaşıran bir sürü insan var. Ve kaçış yeri olma fikri, şu an sizin bu satırları okumanıza sebep oldu.
Türkiye odaklı ancak iki dilde yayın yapmaya hazırlanan bir siteyiz. Umarız takip ederken zevk alacağınız, en doğru ve kesin haberleri size ilk ulaştıran bir site oluruz.

Takımımız bölümünden ekibimizi tanıyabilir, mail adresimizden istediğiniz zaman kontağa geçebilir, kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Türkiye Eurovision piyasasında yeni bir soluk olmak dileğiyle, hepinizi çok seviyoruz!
ESCape Ekibi

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir