Almanya Yeni Lena’sıyla Kiev’de Olacak

 

 

Alman ulusal kanalı ARD, son yıllarda aldıkları başarısız sonuçların ardından taktik değiştirme kararı alarak 2010 yılında sanatçı seçimi için izledikleri yolu uygulama kararı aldı. 2010 yılında zafere ulaşan Lena, benzer bir yolla ülkesini temsil etme şansı elde etmişti.

“Eurovision Song Contest – Unser Song 2017” isimli ulusal finalleri 9 Şubat tarihinde Köln’de yapılacak ve üç saat sürmesi planlanan final gecesinde sadece 5 farklı yetenek sahne alacak. Final gecesi son yıllarda olduğu gibi tekrardan  Barbara Schöneberger tarafından sunulacak. Gecenin üç jüri üyesi ise Tim Bendzko, Florian Silbereisen, ve Lena olacak. Jüri üyeleri her performans sonrasında genç yetenekleri yorumlarken gecenin galibi ve Kiev’de ülkesini temsil etmeye hak kazanacak isim sadece halk oylamasıyla belirlenecek.

Dramatik bei der Verkündung - Teaserbild

http://www.unsersong2017.de/  Dileyen herkes bu linkten 18 Kasım’a kadar başvurularını yapabilecek. Başvuruların ardından özel bir Eurovision kurulu 30 kişilik bir Eurovision Cast’ı oluşturacak ve ikinci etapta ilk beş isim belirlenecek.

2010 ve 2011 yıllarında ülkesini temsil ederek Avrupa’da tanınan bir isim olmaya başlayan Lena genç yetenekleri şu sözleriyle cesaretlendirdi. “Ben herkese başvurularını göndermelerini tavsiye ederim. O hayatınızdaki en iyi karar olabilir. O her şeyi değiştirebilir.”

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
61 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe