Alsou ve Ivan Yıllar Sonra Tekrardan Birlikte! (2009-2017)

 

Tüm dünya tarafından izlenen uluslararası bir etkinlikte sunum yapmak hak verirsiniz ki hiçte kolay bir görev değil. Kamera açılarını iyi ayarlamak, akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak, olası canlı yayın aksaklıklarını olabildiğince az bir şekilde karşıdaki izleyiciye aktarmak ve bunlar gibi daha birçok tecrübeye sahip olmak gerek.

Bu nedenle, 2018 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Rusya işini şansa bırakmadı ve bugün gerçekleştirilen kura çekimi seremonisini sunması için iki tecrübeli isme görevi emanet etti: Ivan Urgant ve Alsou Abramova.

Eurovision ve futbolun birbirine karışması pek karşılaştığımız bir durum değil, ancak Rusya bu iki büyük uluslararası etkinliği kendi yollarıyla bir araya getirdi. Hatırlayacağınız üzere Ivan Urgant ve Alsou Abramova ikilisi 2009 yılında Moskova’da gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması finalini sunan isimler olmuştu. Bu iki ismin yolu yıllar sonra bir başka uluslararası etkinlik için kesişmiş oldu.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir