Danimarka ulusal finalini ikinci denemesinde kazanarak Eurovision’da yarışmaya hak kazanan Anja, bu sene ülkesini Where I Am adlı şarkıyla temsil edecek. Sahnede Anja’ya eşlik edecek 5 kişi daha olacak ve bu kişiler geri vokal görevi üstlenecek.

Hatırlayacağınız üzere Danimarka ulusal finalinde geri vokal kullanma zorunluluğu olmadığından sanatçılar performanslarını önceden kaydedilmiş kayıtlar ile gerçekleştiriyor. Ancak bu durum Eurovision için geçerli değil ve tüm sesler canlı olmalı. Bu duruma çare olarak Anja ve ekibi beş kişilik geri vokal takımı kurdu.

Julie Lindell, Trille Palsgaard, Linda Andrews, Jasmin Gabay ve Andy Roda ekipte kendine yer bulan diğer isimler oldu. Bu isimler arasında daha önce Eurovision sahne tecrübesine sahip olanlar da var. Julie Lindell 2014 yılında Romanyalı temsilcilerin geri vokali olarak görev almıştı. Linda Andrews ise 2013 yılında Slovenya’nın şarkısı Straight Into Love’a geri vokallik yapmıştı. Son olarak Andy Roda Danimarka ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmada Basim’e geri vokal olarak eşlik etmişti.

Buradan şu sonucu çıkarabiliriz. Anja bu sene geleneği bozmayacak ve geçmişteki Danimarka temsilcileri gibi ulusal final performansına benzer bir şovla Eurovision sahnesinde olacak.