Anket: Hangi Aday Şehir Favoriniz?

 

Geçtiğimiz ay Ukrayna ulusal yayıncı kurumu NTU öncülüğünde gerekleştirilen programlar sonucunda 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliğine aday altı şehirden üç tanesi umutlarını sürdürmeye devam ederken üç tanesi ise elenerek umutlarını söndürmek zorunda kalmıştı.

Daha önce aday şehirlerin yarışma için sundukları vaatleri ve imkanları sizler için özetlemiştik. Finalist şehirler (Kiev, Dnipro ve Odessa) hakkında birçok bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Uzun ve tartışmalı geçen seçim sürecinin ardından ev sahibi şehir yarın (09.09.2016)  yapılacak özel bir basın konferansınla ilan edilmesi bekleniyor. Kazanan şehir EBU ve ulusal kanalın komünitesi tarafından her yönlü incelenerek belirlendi.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Kiev
Dnipro
Odessa

Yarın gerçekleştirilecek ve ev sahibi şehrin açıklanacağı basın konferansını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz. (Yayın İngilizce olacak.)

[poll id=”9″]

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir