Aris Appaev Kabardino Balkarya’yı Temsil Edecek

 

2015 Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Kabardino Balkarya – Karaçay Çerkesya’yı temsil etmesi gereken Aris Appaev, Türkiye ve Rusya arasındaki gerginlik sebebiyle yarışmadan çekilmek zorunda kalmıştı.

Rusya ve Türkiye ilişkilernin tekrar eski haline dönmesi ve hatta Rusya’nın “TÜRKSOY’a katılabiliriz” açıklamasından sonra Türki federal cumhuriyetler yarışmaya geri dönmüştü.

Şarkısı ‘Unutma Meni’yi seslendirecek olan Aris şarkısını Türkvizyon şarkı yarışması kuralları gereği dijital ortamlardan kaldırdığını açıklamıştı.

Türkvizyon 2016, Aralık ayında Türkiye’de gerçekleştirilecek bu sene yarışmaya rekor katılım beklenmesinin yanı sıra İsveç ve Hollanda da ilk defa katılacak.

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken şöyle bir görmüştüm ve de Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğini biliyordum ama 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İzlemeye 2009 yılında başladım o gün bugündür devam ediyorum. Ev sahibi ülkeye gitmek, yıllardır televizyondan izlediğim etkinliği canlı takip etmek 2018 yılının getirmesini istediklerimden.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
62 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe