Aris Appaev Kabardino Balkarya’yı Temsil Edecek

 

2015 Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Kabardino Balkarya – Karaçay Çerkesya’yı temsil etmesi gereken Aris Appaev, Türkiye ve Rusya arasındaki gerginlik sebebiyle yarışmadan çekilmek zorunda kalmıştı.

Rusya ve Türkiye ilişkilernin tekrar eski haline dönmesi ve hatta Rusya’nın “TÜRKSOY’a katılabiliriz” açıklamasından sonra Türki federal cumhuriyetler yarışmaya geri dönmüştü.

Şarkısı ‘Unutma Meni’yi seslendirecek olan Aris şarkısını Türkvizyon şarkı yarışması kuralları gereği dijital ortamlardan kaldırdığını açıklamıştı.

Türkvizyon 2016, Aralık ayında Türkiye’de gerçekleştirilecek bu sene yarışmaya rekor katılım beklenmesinin yanı sıra İsveç ve Hollanda da ilk defa katılacak.

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken denk gelmiştim ve tek bildiğim Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğiydi. 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İlgimi çekmeye 2009 yılında başladım diyebilirim o gün bugündür takip ediyorum. Lizbon 2018'de yer almak kesinlikle bir hayalimin gerçekleşmesiydi, önümüzdeki yıllarda devam edeceğine inanıyorum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir