Arnavutluk Temsilcisini Seçti: Ana Kodra

 

Bu akşam “Junior Fest Albania” adıyla gerçekleştirilen ulusal finali kazanan Ana Kodra, ülkesi Arnavutluk’u Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirilecek 2017 Çocuk Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek isim oldu.

16 çocuk sanatçının yarıştığı gecede  zafere  ‘Mos ma prekni pemën’ (Ağaçlara Dokunma) adlı şarkısıyla Ana Kodra ulaştı. Şarkıyı Kristi Popës bestelerken, sözlerini ise Jorgo Papingjit yazdı. Ana aynı şarkıyla geçtiğimiz Haziran Arnavutluk ile özdeşleşen Festivali i Këngës për Fëmijë (Çocuklar İçin Şarkı Festivali) adlı yarışmada da yarışmış ve zafere ulaşan isim olmuştu. Ancak ulusal kanal RTSH henüz o zamanlar katılım kararı almadığından Ana Kodra temsilci olarak ilan edilememişti.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir