Avustralyalılar Şimdiden Bayrakları Asmaya Başladı

 

Eurovision temsilcisini çok yakın bir vakitte açıklayacak olan Eurovision’un başarılı ülkelerinden Avustralya şimdiden onları temsil edecek biri olduğu için çok ama çok mutlu!…

Avustralya Eurovision Şarkı Yarışması ile 1980’li yıllarda tanıştı. Ara ara ise Avustralya kökenli şarkıcılar farklı ülkeleri temsil etmek üzere Eurovision sahnesinde yerine aldı. Bu yıl muhtemelen bir ilk yaşanarak Eurovision sahnesinde 2 Avustralyalı göreceğiz. Çünkü Danimarka’yı bu yıl temsil edecek olan Anja Nissen Avustralyalı!

Avustralyalı bir ismin Eurovision’da Danimarka’yı temsil edecek olması ise Avustralya’da büyük yankı buldu ve “2 Avustralyalı Eurovision 2017 sahnesinde olacak” şeklinde basında yer aldı. Ayrıca “Anja henüz açıklanmayan soydaşına karşı mücadele edecek” olarak yorumlandı.

Yerel basının dışında Anja’nın zaferi Devlet Televizyonu SBS’de de gündem oldu:

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir