29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Eurovision severlerin yakından takip ettiği, ilerleyen yıllarda Eurovision Şarkı Yarışması’na katılır mıyız bilinmez fakat yine de Eurovision severler tarafından Eurovision için en güçlü adaylardan biri olarak gösterilen Aynur Aydın’ın İzmir’deki mini konser etkinliğindeydim…

Aynur Aydın’ı ilk albümü olan “12 Çeşit La La / 12 Ways To La La” ile Kasım 2011’de çıkış yaptığından beri yakından takip eden bir fanıyım. 3 yıldan fazla bir süre önce de Aynur’un atamasıyla geldiğim fan başkanlığı görevimi bir süredir fan arkadaşlarımdan biriyle birlikte ortaklaşa devam ettirmekteyim.

Gelelim Konsere :

Aynur’un adı anons edilip sahneye çağırıldığında etrafımdaki hiç tanımadığım insanlar birden “İşte geliyor bizimki!” “Ayy sonunda çıkıyor!” gibi tepkiler verince Aynur’un sıkı fanlarından biri olarak bu durum beni çok mutlu etti. Yaptığı işlerle kalite olarak Türkiye’deki müzik piyasasının çok üstünde bir sanatçı olduğu için başlangıçta çok fazla insana hitap etmiyor, genellikle lise ve üniversite çağındaki müzik zevki yüksek gençler ve Avrupai duruşunun da etkisiyle Eurovision severler tarafından takip edilip dinleniyordu. Fakat bu konser gösterdi ki Aynur yaptığı işlerle Türkiye’deki dinleyicilerin müzik zevkini derinleştirmiş ve hayran kitlesini oldukça genişletmiş. Tabi ki “Günah Sevap”ın bu etkideki gücü yadsınamaz.  Ayrıca Aynur’un birkaç ay sonra dinleyicilerle buluşacak olan albümü “Emanet Beden” ile daha fazla kitleye hitap edeceğinden ve albümün gerek dinleyiciler gerek müzik eleştirmenleri tarafından olumlu karşılanacağından eminim.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Konser, bir alışveriş merkezinin düzenlediği moda etkinliğinin bir parçası olduğu için sadece iki şarkıdan oluştu. Aynur, sözleri Habil Ceyhan’a, müziği Murat Güneş’e ve aranjesi Erhan Bayrak’a ait, Mayıs 2015’te dijital ortamda yayımlanan, “Günah Sevap” ile başladı mini konserine. Aynur şarkısını söylerken büyük bir kitle bir yandan şarkıya eşlik edip bir yandan da o anları fotoğraf makineleri ve cep telefonlarıyla ölümsüzleştirmeye çalıştı. Aynı zamanda sahnede kendisine ilgi gösteren hayranlarını da kırmadı. Gülücükleriyle, öpücükleriyle karşılık verdi herkese. “Günah Sevap”ın ardından çok mutlu ve heyecanlı olduğunu da dile getirerek etkinliği düzenleyenlere teşekkür edip herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Konserini Erdem Kınay ile ortak çalışması olan, sözleri Deniz Erten’e, müziği ve aranjesi Erdem Kınay’a ait “İşporta” ile noktaladı. Konserin ardından ise kendisiyle tanışıp fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarını da kırmadı.

Sonuç olarak o gün oraya benim gibi sadece Aynur Aydın için gelenler de, sadece alışveriş yapmak için gelenler de harika zaman geçirmiş oldu.

Aynur Aydın Eurovision Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/Aynuraydineurovision
Aynur Aydın Twitter Fan Hesabı: https://twitter.com/aynurfansitecom

NOT: Bu hoş yazı Aynur Aydın Fan Kulübü Başkanlarından Asena Yağcı tarafından kaleme alınmıştır. Kendisine canlı canlı takip edip izlenimlerini bizimle de paylaştığı için teşekkür ederiz. Asena’nın biz Eurovision fanlarına mesajı ise şu oldu:
“Her ne kadar Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmıyor olsak da desteklemeye devam! O Eurovision’a gidilecek!”