Azerbaycan: AISEL Çalışmalarında Sona Geldi

 

Azerbaycan Devlet Televizyonu İçtimai TV bugün Azerbaycan’ı Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılacak olan 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek olan ismin AISEL olduğunu aylar önce ilan etmişti…

Asıl ismi Aysel Mammadova olan AISEL Azerbaycan’ı önümüzdeki yıl Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek. Kanal geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi görevlendirme usulü ile temsilcisini belirledi. Şimdi gözler AISEL’in Eurovision için hazırlayacağı şarkıya çevrildi.

Bugün Infe Azerbaycan’ın paylaştığı bilgilere göre AISEL’in seslendireceği şarkının final versiyonu İngiltere’de hazırlanıyor. Bu ayın sonuna kadar hazırlanan şarkı için klip çekimi tamamlanacak ve sahne şovuna son şekiller verilecek.

AISEL kimdir?

Gerçek adı Aysel Mammadova olan AISEL 3 Temmuz 1989’da Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya geldi. Sanatçı  bir ailede doğan Aysel’in hayatında bu nedenle müziğin yeri hep özel oldu. 1995-2006 yılları arasında özel bir müzik okulunda eğitim gördü. Ardından 2010 yılında üniversiteden mezun oldu.

O günden bugüne hem yerel hem uluslararası olmak üzere farklı müzik festivallerinde sahne aldı. Katıldığı festivallerden en göze çarpanları: Uluslararası Bakü Jazz Festivali, Montreux Jazz Festivali ve the Kafkas Jazz Festivali.

Jazz sanatçısı olan AISEL vokalist olmanın dışında piyanist, besteci ve düzenleyici.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir