Azerbaycan: Artık Kesin Tarih Belli Oldu!

 

Azerbaycan 2019 Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili temsilcinin ve şarkının açıklanacağı kesin tarihi açıkladı!….

2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda ülkeyi temsil edecek olan ismi iç seçimle belirleme kararı alan Azerbaycan Televizyonu ITV’ye 350’nin üzerinde eser vurarak yalnızca 4 ismin jüri tarafından finale bırakıldığı açıklanmıştı. INFE Azerbaycan‘ın haberine göre şarkılarının demo versiyonlarını paylaşan ve finale kalan 4 isim şunlardı:

  • Tofiq Hacıyev,
  • Çingiz Mustafayev,
  • Ləman Dadaşova,
  • Samirə Əfəndi.

Hazırlanan şarkıların jüriye sunulmasının ardından yine kararı bu profesyonel jürinin vereceği gelen bilgiler arasındaydı.

Bugün ise Azerbaycan’ın temsilcisini ve şarkısını açıklayacağı net tarih kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre Azerbaycan temsilci ve şarkısını 8 Mart’ta açıklayacak.

Azerbaycan 2019 Eurovision Şarkı Yarışması 2. Yarı Finali‘nin 2. yarısında sahne alacak.

2019 Eurovision Şarkı Yarışması hakkında genel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Spotify‘da “Eurovision Song Contest 2019” listemizden bu yılın tüm şarkılarına ulaşabilirsiniz:

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir