Gün içerisinde INFE Azerbaijan sayfasının yaptığı açıklamaya göre 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda kardeş ülke Azerbaycan’ı Səmra Rəhimli temsil edecek. Bu isme aynı zamanda 2015 yılında Elnur galibiyetiyle tamamlanan O Ses Türkiye yarışmasından da aşinasınız. Semra çapraz düellolara kadar yükselmeyi başarabilmiş ancak daha sonra elenmişti.

 

26847_0

Ülkesinde “Səs Azərbaycan”adlı müzik yarışmasında tanınan Səmra, yarışmayı dördüncükle tamamlamıştı. Resmi açıklamanın 14 Mart’ta yapılacağı Azerbaycan’da İçtimai Tv tarafından henüz doğrulama ve ya yalanlama haberi gelmedi. Daha evvelden bahsi geçen “Səs Azərbaycan” yarışmasının kazananının Azerbaycan’ı temsil edeceği yönünde söylentiler vardı. Herkes Emiliya Yaqubova adını beklerken böyle bir açıklama kafaları karıştırdı.

2012 yılında ülkesinin milli seçim turuna katılan Səmra Rəhimli maalesef finale ismini yazdıramamıştı. Eurovision’a karşı olan hevesi belki bu sene onu isteğine ulaştırır.

 

https://www.youtube.com/watch?v=UhaI7YAhSn4

 

 

Son Dəqiqə Xəbəri: Azərbaycanı 61. Avroviziya Mahnı Müsabiqəsində “Səs Azərbaycan” müsabiqəsində 4. olan Səmra Rəhimli təmsil edəcək. #Azerbaijan #Azərbaycan #Eurovision #ESC2016 #INFEAzerbaijan #SamraRahimli

Posted by INFE Azerbaijan on 7 Mart 2016 Pazartesi