Üç yıl boyunca Azerbaycan delegasyonu ile çalışan ancak bu yıl Sergey Lazarev’in backvocalinde olacak olan Jennie Jahns konuştu…

Aslen İsveçli olan Jennie Jahns farklı delegasyonlar için çalışmanın avantajlarından bahsetti:

Seyahat etmek ve yeni yerler görmek oldukça heyecan verici. Örneğin Azerbaycan için backvocallik yapmasaydım orayı hiç ziyaret etmemiş olacaktım. Sergey’in backvocali olmak bu kez bana Moskova’yın görme imkanı verdi. Şimdiye kez Moskova’da üç kez bulunmuş oldum.

Jennie Jahns‘ın ThreeD isminde bir grubu var. Ayrıca Jennie Jahns İsveç-Eurovision ilişkisi hakkında şunları söyledi:

İsveç’te gerçekten iyi backvocaller var bu yüzden farklı delegasyonlar her yıl ülkemizden backvocal talep ediyor. Elbette bu bizim çok güzel bir şey. Eurovision’a katılmak her zaman çok ilgi çekici ve kelimenin tam anlamıyla benim için bir çılgınlık. Şimdilik yarışma için evde hazırlanıyorum. Şarkıyı an ve an söylerek hazırlanıyorum. Ama elbette en kısa vakitte bir araya gelerek çalışmalara başlayacağız.

Kendisine sorulan “Rusya mı İsveç mi?” sorusuna ise şöyle cevap verdi:

Elbette bu gerçekten çok zor bir soru. Çünkü önyargılı olabilirsiniz. Ancak düşününce Frans’ın gerçekten iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum ve elbette ben de bir Frans fanıyım! Frans gerçekten çok doğal ve bu onun için büyük bir avantaj.

Jennie Jahns sahnede hem vokalistlik yapacak hem de dans edecek olan dört erkek dansçı ile birlikte olacak. Ancak kendisi sahnenin kenarında olacağı için görünmeyecek.

Jenny’in grubu ThreeD ile performansı: