Azhibayev: “Kazakistan Avustralya ile Aynı Yolu Takip Etmeli”

 

Khabar Agency JSC’dan Alan Azhibayev Kazakistan’ın 2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘na katılım durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu…

ESCKAZ’a yaptığı açıklamada Azhibayev Kazakistan’ın 2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘na katılımı ile ilgili şunları söyledi:

Yıllardır Khabar  EBU’nun bir parçası. Şu anki amacımız birliğin tam üyesi haline gelmek. Bu hakkı elde ettiğimizde her şey daha kolay olacak. Bilgi ve İletişim Bakanımız Dauren Abayev ve EBU arasında yoğun görüşmeler devam ediyor. Hala çalışıyoruz. JESC’den sonra bile toplantılarımız devam edecek. En kısa sürede Kazakistan’a geleceklerini düşünüyorum. 

Avustralya neredeyse 40 yıl Eurovision‘a katılmak için bekledi ve ilk adımı yarışmaya konuk olarak attı. Adım adım aynı süreci takip edebiliriz. Şu an için ihtiyacımız olan şey Eurovision‘a konuk olarak katılabilmek sonrasında ise şansımız artacaktır.

Alan Azhibayev Kazakistan’ın JESC 2019‘a katılım için başvuruda bulunduğunu belirtti.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir