Baba Oğul Makedonya’yı temsil edecekler!

 

Makedonya bu yıl İstanbul’da gerçekleştirelecek olan Türkvizyon Şarkı Yarışması ve Bala Türkvizyon Şarkı Yarışması temsilcilerini açıkladı.

Makedonya’nın 2015 Türkvizyon temsilcisi, ülkeyi 2014’te de temsil eden Kaan Mazhar!

Kaan Mazhar Tataristan’ın başkenti Kazan’da Makedonya’yı temsil etmiş ve finale kalma başarısı göstermişti. Yolumu Bulurum adlı parçanın sözleri Fettah Can’a aitti. Şarkıyı dinlerken oldukça etkilendiğimizi söylemeliyiz.

Aşağıdaki linkten Kaan Mazhar’ın geçen yılki performansını izleyebilirsiniz.

Kaan Mazhar – Yolumu Bulurum – Türkvizyon 2014 Makedonya

Gelelim Bala Türkvizyon’a! Oldukça ilginç bir haber olduğunu söylemeliyiz zira Kaan Mazhar’ın oğlu Toby(Tolga) Mazhar ülkeyi İstanbul’da temsil edecek!

Tolga(Toby) 2001 yılında Üsküp’te doğdu.İlkokulu Gostivar Atatürk İlkokulu’nda tamamlayan Tolga Üsküp’te devlet konservatuarında 7 yıl boyunca keman ve solfej eğitimi aldı.Şu anda ortaokulda olan Tolga, İliya Nikolovski Luj devlet konservatuarı şan bölümünde eğitim görmekte. Ülke çapında birçok başarıya sahip olan Toby Makedonca, İngilizce, Arnavutça ve Fransızca konuşabilmekte. Kariyerinin ilk adımlarını Bala Türkvizyon’da atacak olan Tolga’ya başarılar diliyoruz.

Kaynak: turkvizyon.tv

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken şöyle bir görmüştüm ve de Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğini biliyordum ama 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İzlemeye 2009 yılında başladım o gün bugündür devam ediyorum. Ev sahibi ülkeye gitmek, yıllardır televizyondan izlediğim etkinliği canlı takip etmek 2018 yılının getirmesini istediklerimden.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
55 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe