BAKIN SERGEY İLE JAMALA NEREDEN TANIŞIYORLAR

 

 

Geçtiğimiz finalde sonucu merakla beklenen iki isim şüphesiz Ukrayna temsilcisi Jamala ve Rusya temsilcisi Sergey’di. Gerek bu yılki popülerlikleri gerek ise ülkelerinin siyasi durumları ortalığı bir hayli kızıştırmış ve kazanı kaynatmıştı. Mücadelenin galibi bir adım farkla Jamala olmuştu…

 

Ancak sandığınız gibi Jamala ve Sergey ilk kez bu sene tanışmıyorlar. 2009 yılında ülkesi Ukrayna’yı Нова хвиля (Yeni Dalga) adlı şarkı festivalinde temsil eden Jamala üç gün süren festivalin ardından birinciliği Endonezya ile paylaşmıştı. Ne şanstır ki Sergey Lazarev de festivalin yarışmacısı olmasa da sunucularından biriydi. Yani bu sene Jamala’nın birinciliğini izlemek Sergey için bir ilk değildi. Yıllar sonrasında aynı zaferi kendisine karşı Eurovision’da alabileceğini nerden bilebilirdi ki ?

Sergey’in Jamala’yı sunduğu anlar:

 

İşte Yıllar Öncesindeki Final Gecesinden İkilinin Performansları

 

 

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir