Bakın Tekvandocularımız Şampiyonayı Hangi Şarkıyla Kazanmış

 

Peru’nun Lima şehrinde düzenlenen Dünya Poomse Tekvando Şampiyonası’nda Türkiye’den tarihi başarı…

55 ülkeden 760 sporcunun katıldığı şampiyonada Türkiye’yi 20’si erkek 16’sı kadın olmak üzere toplam 36 sporcu temsil etti.

Toplamda 5 altın 4 gümüş ve 7 bronz kazanan milli takımımız genel klasmanda Kore’nin ardından dünya 2.si oldu ve büyük bir başarıya imza attı.

Bizi ilgilendiren kısımsa Emirhan Muran ve Kübra Dağlı’nın altın madalya kazandığı performasında kullandıkları şarkı. İkili 2004’te ülkemizde yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nın kazananı Ruslana’nın şarkısı “Wild Dances”ı kendilerine seçmiş ve kareografilerini bunun üzerine kurup şampiyonluğa ulaşmış işte o anlar;

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken şöyle bir görmüştüm ve de Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğini biliyordum ama 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İzlemeye 2009 yılında başladım o gün bugündür devam ediyorum. Ev sahibi ülkeye gitmek, yıllardır televizyondan izlediğim etkinliği canlı takip etmek 2018 yılının getirmesini istediklerimden.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
58 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe