Ukrayna’nın 2017 Eurovision Şarkı Yarışmasına ev sahipliği yapacak olan şehri açıklamasının defalarca ertelenmesi üzerine devletin üst kademelerinden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu kez açıklama Başbakan Yardımcısı Vyacheslav Kirilenko’dan geldi…

Başbakan Yardımcısı Vyacheslav Kirilenko Eurovision 2017’ye ev sahipliği yapacak şehrin Eylül başında açıklanacağını ve 2005 yılındaki ev sahipliğinden çok daha iyi bir ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Ev sahibi şehrin ertelenmesi durumu çok sağlıksız görülebilir ancak kusur bulunacak bir şey değil. Şehir elinde sonunda belirlenecek. Şu an kimse hangi şehrin ev sahipliği yapacağını bilmiyor. Ancak seçilen şehir Eurovision ev sahipliği için en uygun olan şehir olacak. Açıklamanın gecikmesinin nedeni bizim hata yapmak istemememiz. En doğru kararı verebilmek için bir kaç gün uzatmanın sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Niye acele edelim ki? Yeterli vaktimiz var. Uzatmanın nedeni tamamen finansal konularla ilgili. Bu yüzden hata yapmak istemiyoruz. 5-6 gün içerisinde her şeyi kesinleştirip açıklamayı yapacağımızı umuyorum. Odessa, Dnipro ve Kiev’in ev sahipliği için eşit şansları var.

Kendisi favorisini belirtmeyen Vyacheslav Kirilenko kazanan şehri muhtemelen Başbakan Volodymyr Groisman’ın  açıklayacağını belirtti.