2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 2. yarı finali tamamlandı. Sonrasında ise 10 finalist basın toplantısında soruları yanıtladı… İşte finalistlerin sorulara verdiği cevaplardan bazı önemli kesitler.

Sırbistan
Annem beklemiyordu finalist olacağımı çok çok önemliydi. Çok mutluyum.

Moldova
Bizi oylayan herkese teşekkürler aynı desteği finalde bekliyoruz. Bir Rus olarak Moldova takımında olmaktan gurur duyuyorum.

Macaristan
Almanya’da yapılan çok büyük bir rock festivalinde sahne alacağız.

Ukrayna

Blue carpet töreninde sunuculara Portekiz için çikolata, şarap ve çilekten yaptığı parfümü göstermiş. Sunucu eğer Eurovision’u kazanırsa, Eurovision parfümünün içine ne koyacağını soruyor.

Melovin ise parfümün sex gibi kokacağını söylüyor.

İsveç
Oylayan herkese teşekkürler. Herkesi tebrik ediyorum. İsveç adına sahnede olmak çok güzel. “Cumartesi günü 7. zaferi getirecek misin?”sorusunu Delegasyon Başkanı “Cumartesi günü görelim” şeklinde cevapladı.
Provada sorun yaşanmıştı ancak sonunda sorun çözüldü. Profesyonelim yanmasa bile çıkardım.

Avustralya
Kopenhag’ta sahne aldığımda misafirdim artık her şey değişti. Üzerimde gerginlik var ancak harika bir takımım var. Harika bir şov hazırladık. Provalarda arena boştu ancak bugün kalabalık bir arenada sahne aldım. İnsanlar bizi izlemek için farklı ülkelerden gelmiş. Bu bir gelenek. Sadece müzik için farklı dilleri konuşan insanlar gelmiş.

Norveç
Bir birinci olarak geri dönmemden bir baskı hissediyorum. Belaruslu Rybak’a Eski Sovyet ülkelerinin elenmesiyle oyların kendisine kayıp kaymayacağı soruldu. “Umuyorum oylarlar” dedi. 2009’daki zaferimin yeri bende ayrı.

Danimarka
Üzerimizde finale geçmek için bir baskı hep oldu. Ancak bu Danimarka’nın geçmişte aldığı sonuçlarla ilgili değil. Burda olduğumuz ve Vikingleri sahneye taşıdığımız için çok mutluyum.

Slovenya
Daha önce yarışmada backvokal olarak bulunmuştum. Ancak bu çok farklıydı. Burda olmayı beklemiyordum ancak şu an çok mutluyum. Şarkımı 10 dakikada yazdım bu yüzden her şeyi tekrarlıyorum bu konuda yalan söyleyemem. Sonuçta Slovenya finalde ve ben burdayım. Eurovision için özel şeyler yapmak lazım. İnsanlar benimle dans ediyor ve şarkımı söylüyor önemli olan bu.

Hollanda
Eurovision tüm müzik türleri için çok iyi bir platform. Takımımda çok farklı ülkelerden insanlar var herkes bir araya geldi. Sosyal medyada hakkımda yazılanları okuyorum kimileri gerçekten çok iğrenç.