Basın Merkezinde Romanya İçin Anma Töreni

 

Tahlilsiz bir şekilde yarışmadan diskalifiye edilen Romanya için basın mensupları tarafından press center olarak bilinen basın merkezinde temsili bir anma töreni düzenlendi, ayrıca basın merkezinde özel de bir konuk vardı.

Normal şartlar altında bu saatlerde basın konferansı gerçekleştirmesi gereken Romanya için tanınmış Eurovision sayfaları öncülüğünde temsili bir anma töreni gerçekleştirildi ve hep bir ağızdan Ovidiu Anton’un ulusal finalle seçilen Moment of Silence adlı şarkısını seslendirdiler. Ayrıca basın merkezi Moldova’nın temsilcisi olan Lidia’yı da ağırladı. Hatırlayacağınız üzere diskalifiye kararı açıklandıktan sonra Moldova, Ovidiu’ya arka vokal teklifi sunmuş ancak olumlu yanıt alamamıştı.

Ukrayna için canlı yayın yaptığımız sıralarda gerçekleşen töreni sizlerle paylaşma imkanı bulmuştuk. Kaçıran arkadaşlar videodan 4.25 saniyeden itibaren izleyebilirler.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir