Belarus: Eurofest 2019 Önelemesi Bugün Canlı Yayın ile Başlıyor

 

Bu sene katılımını en son onaylayan ülkelerden olan Belarus, uzun bir bekleyişin ardından ulusal final yapacağını açıklamış ve hızlı bir başvuru sürecine girmişti. 

Birkaç gün önce başvuru alımlarını kapatan Belarus Devlet Televizyonu BTRC, kanalına 16 farklı ülkeden 113 şarkının başvuru yaptığını açıkladı.

Başvuru yapanların arasında Eurovision Şarkı Yarışması’nda Romanya’ ya 3.lük kazandıran M I H A I ve yine aynı sene Birleşik Krallık’ı temsil eden Daz Sampson bulunuyor.

113 şarkı bugün Belarus Devlet Televizyonu stüdyosunda ulusal jüri önünde canlı yayında performanslarını sergileyecekler.

Canlı yayını TSİ ile 13.00’dan itibaren www.tvr.by adresinden takip edebilirsiniz.

Performansların ardından seçilecek 10 şarkı 1 Mart’ta Falcon Club’ta yapılacak ulusal finalde yarışacak. Kazanan şarkı ise ülkesini İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenecek olan 2019 Eurovision Şarkı Yarışması için Belarus’u temsil edecek.

About the author

Cevat ASLAN

Eurovision ile 2003 yılında büyük coşkuya şahit olarak tanıştım. Eurovision adeta benim yaşam felsefem haline geldi. Eurovision hayalimi Ukrayna'da ekip adına görev alarak gerçekleştirdim.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir