Belarus’un Tercihi Helena Meraai Oldu

 

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirilecek olan 15. Çocuk Eurovision Şarkı Yarışması için temsilcisi ve şarkısını açıklayan bir diğer ülke de Belarus oldu!

Temsilcisini ulusal finalle belirleyen Belarus, tercihini Helena Meraai’den yana kullandı. I Am The One adlı şarkısıyla ulusal finalde yarışan genç sanatçı %50 halk – %50 jüri oyu ile belirlenen sonuç tablosunu en tepede tamamladı. Helena böylelikle yarışma tarihinde Belarus’u temsil edecek 15. isim oldu.

Gecede sahne alan isimler şu şekildeydi;

  1. Ruslana Panchishina
  2. Helena Meraai
  3. Stephanie Sokolova
  4. Anastasia Zhabko
  5. The quartet of the National V. Mulyavin Children’s Art Center: Maxim Tsuprikov, Angelina Lomako, Stephanie Kruglaya and Stephanie Sokolova
  6. Maria Zhilina
  7. Duet Arina Pekhtereva and Anastasia Dmitrachkova
  8. Yaroslav Sokolikov
  9. Anastasia Timofeevich
  10. Elina Mataras

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir