Belçika İçin İsmi Öne Çıkanlar!

 

Bu yıl sıra Belçika’nın Flemenk Bölgesi(Flaman) yayıncısı VRT’de. VRT genelde ulusal final Eurosong düzenleyerek şarkı ve şarkıcısını seçsede. Fransız Bölgesi(Valon) kanalı RTBF’nin iç seçimle aldığı başarılardan etkilenmiş olacak ki bu yıl direkt seçim ile şarkı ve şarkıcısını belirleyecek.

Peki bu yıl Belçika için ismi geçen şarkıcılar kim? VRT’nin ismi nereden seçeceği kestirilemese de 3 isim öne çıkıyor.

Natalia

Yıllardır Eurovision için ismi anılan Natalia, Eurovision’a gitmek istediğini de açıklamıştı. Sony ve Universal Music ile çalışan Natalia birçok şarkısı ile Belçika’da top 5 yaptı. Onlarca ödüle aday gösterilen 36 yaşındaki şarkıcı birçoğunu da kazandı. O Ses Belçika Flemenk Bölgesi’nde jüri koltuğunda.

Lola Obasuyi

Dünya genelinde düzenlenen ve ülkemizde de O Ses Türkiye olarak yapılan The Voice’un Belçika Flemenk Bölgesi 4. sezon kazananı Lola Obasuyi, 20 yaşında. Belçika Flemenkleri’nin Adele’si olarak anılıyor.

Dean Delannoit

28 yaşındaki Dean Delannoit, Idols’un Belçika versiyonu Idool’de 2007 kazananı oldu. 3M8S grubunu kurdu. Grupta ismi en çok anılan oldu.

Diğer İsimler

Gilles Muylle

Sıra sende. Belçika’yı bu yıl kim temsil etmeli?

About the author

Mehmet Taha Kadaş

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir